Akce "Centra"
zpět na úvod zpět centrum

 

14.4.2005 -  Ing.J. Halíř  - hydrogeolog z výzkumného ústavu hnědého uhlí v Mostě  - nám přednesl první část svého obsáhlého vyprávění ze putování po národních parcích jižního ostriova Nového Zélandu uskutečněného na podzim roku 2004. Perfektně připravená počítačová presentace o nádherných horách, ledovcích řekách, fauně a flóře samozřejmě s nezbytnými reáliemi země  účastníky nadchla. přednášková síň byla opět plná. Převažovali studenti gymnázia nechyběli ani dospějí členové společnosti (5) i s rodinami a členové Junior klubu (4) i s rodičovským doprovodem a pozvaní hosté.  

8.3.2005 - Pan J.Tišer - známý osecký a teplický  herpetolog a cestovatel nám na Den žen (8.3.2005) opět potvrdil to co oněm víme - že je skvělý vypravěč a také fotograf s citem pro přírodu. Při jeho vyprávění o putování po Zimbabwe společně s panem Rabasem (ředitel Chomutovského zooparku) a panem profesorem Veselovským (bývalým velmi známým ředitelem pražské ZOO) jsme se nejen báječně poučili o životě a přírodě v této africké zemi, ale také výborně  pobavili. Na přednášce byli ve značné přesile studenti (hlavně studentky) gymnázia. Kromě nich  přišlo 7 členů BPS a dva hosté.  Celkem akci navštívilo asi 40 lidí.    

                   

 

26.11.2004 - dny Geografických informačních systémů v Bílině - J.Chladná a M. Hájek. Tradiční akce Dny GIS s se konala v Bílině již potřetí. Publikum v podobě studentů 3. a 4. ročníku, septimy a oktávy tentokrát s pojmen GIS a jeho využitím v praxi seznamovali formou počítačové presentace členové Bílinské přírodovědné společnosti a zároveň absolventi bílinského gymnázia Jana Chladná a Michal Hájek v této době studenti geografických oborů na vysokých školách. Akce se zúčastnilo v roli publika téměř 100 studentů.  

25.11.2004 - přednáška a beseda V. Rappricha - pyramidy ve stínu vulkánů - Salvador. Touto skvělou přednáškou s 16 posluchači  byl zahájen pravidelný cyklus přednášek.

29.9.2004 - oficiální zahájení provozu centra v hlavní přednáškové síni - přednáška ředitelky Gymnázia J. Mrázové o vzniku centra, presentace postupu prací na centru, občerstvení a kvalitní kulturní program připravený studenty gymnázia, prohlídka ostatních prostor centra.  Publikem byli všichni, kdo se nějakým způsobem na myšlence a realizaci centra environmentální výchovy podílel (více jak 30 lidí).